Перелік документів, необхідних для придбання нерухомості

Купівля будинку чи квартири — це відповідальний та дуже важливий крок. І головна увага покупця має концентруватися не тільки на виборі об'єкта, а і на підготовці та підписанні всіх необхідних для угоди документів.

Domik.ua проаналізував, які документи має підготувати покупець для купівлі нерухомості. Зазначимо, що всі документи надаються в оригіналі.

Перелік необхідних документів:

Паспорт та ідентифікаційний код покупця та чоловіка/дружини, якщо зареєстровано шлюб. У разі придбання нерухомості декількома покупцями, то необхідно підготувати документи всіх, на кого буде оформлено право власності.
Свідоцтво про шлюб, якщо покупець перебуває у шлюбі.
Свідоцтво про розірвання шлюбу, якщо немає штампу про розірвання шлюбу в паспорті, або свідоцтво про смерть, якщо покупець був одружений.
Заява дружини/чоловіка про згоду на придбання нерухомості. Якщо чоловік чи дружина відсутні при підписанні договору, то заява має бути нотаріально завіреною. Заява не потрібна, якщо квартира чи будинок купуються подружжям — тоді в договорі будуть вказані два власники.
Свідоцтво про народження дітей. Якщо дитині від 16 до 18 років, то потрібно надати паспорт і свідоцтво про народження. Також необхідіні ідентифікаційні коди, рішення органу опіки (до 18 років), якщо діти будуть покупцями (власниками) нерухомості. Діти можуть підписувати договір самостійно з 14 років з дозволу батьків чи опікуна.
Якщо квартиру купує не громадянин України, йому слід підготувати нотаріально завірений переклад паспорту. Потрібен і ідентифікаційний номер.

Источник: domik.ua